Nigde Ömer Halisdemir Üniversitesi Merkezi Araştırma Analiz Laboratuvarı

Laboratuvar Niğde
İtibar Oyunuz
0.0
Durum Şu anda açık

Hakkımızda

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Projesinin temel amacı Ülkemiz genelinde üniversitelerimiz, sanayi ve kamu kuruluşlarında benzeri bir çok alanda  çalışan araştırmacıların çalışma ve araştırmalarında fayda ve katkı sağlamak, günümüz üst teknolojisine uygun, test ve analiz cihazlarının yer aldığı bir bilimsel araştırma, eğitim ve ölçüm merkezi oluşturmaktır. Ulusal ve uluslararası kriterlere uygun araştırma ve ölçümleri gerçekleştirmek üzere yapılandırılması ve belgelendirilmesi planlanan Merkez Araştırma Laboratuvarı, Teknokent ve üniversite yapısı ile kaynaşarak üniversitemizin ulusal ve uluslararası proje yürütme potansiyelini arttırmayı, özel ve kamu kuruluşlarının araştırma, ürün geliştirme ve üretim aşamalarında ihtiyaç duydukları test ve ölçüm isteklerini karşılamayı, bilimsel araştırmada hem üniversitemizin hem de diğer üniversite araştırmacılarına yardımcı ve öncü olmayı amaçlamaktadır.

Merkezi Araştırma Laboratuvarı iki ayrı birimden oluşturulmaktadır. Bunlardan birincisi genel olarak, malzemelerin fiziksel (termal, elektrik, manyetik, optik, mekanik, morfolojik, yüzey, reolojik, mikro yapısal vb.) ve kimyasal özelliklerini belirlemekte kullanılan ileri enstrümanları içeren ANALİZ BİRİMİ Laboratuvarlarıdır. Diğeri ise  farklı alanlarda çalışmalarını sürdüren ARAŞTIRMA VE UYGULAMA BİRİMLERİ olup, bu birim ise üç ayrı araştırma ve uygulama merkezlerinden oluşmaktadır.

Rektörlüğe bağlı bir merkez olarak yapılandırılan ve çalışmalarını sürdüren Merkezi Araştırma Laboratuvarı Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi dışındaki araştırmacıların kullanımına açıktır.

Misyon

2010 yılında kurulan Merkezi Araştırma Laboratuvarı  çalışmalarını Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Merkezi Yerleşkesinde sürdürmektedir. Araştırma, geliştirme ve inovasyon yetkinliklerini kullanarak bilim ve teknoloji üretiminde ülkemizde ve dünyada söz sahibi olmayı hedeflemektedir.

Vizyon

Sahip olduğu araştırma kabiliyet ve kapasitesi, araştırma alt yapısı ile kamu, savunma ve özel sektör kurum ve kuruluşları ile akademik kurumlara özgün çözümler sunmayı hedeflemektedir. Bu çözümlerini temel araştırma, uygulamalı araştırma ve geliştirme, teknoloji transferi, inovasyon, sistem ve tesis kurma, profesyonel danışmanlık ve eğitim çalışmaları ile gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

LABORATUVAR CİHAZLARIMIZ

ANALİZ ÜCRETLERİMİZ

Analiz Ücretleri

http://www.ohu.edu.tr/merkezilaboratuvar/sayfa/analiz-birimi

Dostlarınızla Paylaşın !

Görüşlerinizi Paylaşın

Oy vermek için tıklayın

Resim boyutu 1 Mb.dan küçük olmalıdır. Resimlerinizin boyutunu kaliteden ödün vermeden küçültmek için www.optimizilla.com/tr/ adresini kullanabilirsiniz.