COSMİNG LABORATUVAR 

Laboratuvar İzmir
İtibar Oyunuz
5.0
Durum Şu anda kapalıYakında açılıyor: 08:00 bugün

İzmir’de kurulmuş olan Cosming Laboratuvar Bilgi Yönetim Eğitim Danışmanlık Kozmetik San.Tic.Ltd. Şti. Kozmetik ürünlerin analizleri konusunda faaliyet göstermekte olup, 2013 yılında müşteri memnuniyetini ve kaliteyi hedef alarak çalışmalarına başlamıştır.

Türkiye ve dünyadaki gelişmeler doğrultusunda,  sektörün ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak müşterilerine hizmetler sunmaktadır. Uluslararası kalite kontrol programlarına katılarak, vermiş olduğu analiz sonuçların yüksek kalite güvencesine ulaşmasını sağlamıştır.

Kozmetik işletmelerinin ihtiyaçları doğrultusunda laboratuvarımız; cilt irritasyon testi, dermatolojik testmikrobiyolojik test, challenge test, stabilite testi, fizikokimyasal test konularında çalışmalarını yürütürken aynı zamanda eğitim, teknik destek, ürünlerin yasalarca belirlenmiş limitlere uygunluğu, ürün bilgi dosyası, ürün güvenlilik değerlendirmesi, güvenlik bilgi formu, GMP, CPNP, formül tasarım ve arge gibi konularda da destek vermektedir. Firmamız ayrıca çok sayıda sosyal sorumluluk projesinde de yer almaktadır.

Güvenilirlik ve kalite konusunda itibarını artırmış, Türkiye’nin en iyi tanınan, ilk kozmetik laboratuvarı olarak geçerliliği onaylanmış metotları kullanılarak çalışmalarını sürdürmektedir. Kozmetik ürünlerin güvenliği alanında kurumlar ile bağlantılar kurmaya devam ederek, bilimsel yayınlar, posterler, kitap çevirileri ve sunumlar vasıtasıyla kimliğini üst sıralara taşımaktadır. Laboratuvarımız Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) ISO/IEC 17025 standardına göre akreditedir.

Tarafsızlık  Beyanı: Sonuçların tarafsızlığı, güvenliği ve gizliliğinin garantisi taahhüt edilmekte ve laboratuvar içinde oluşturulmuş prosedürler, personelin tarafsızlık beyanı ve mesleki sorumluluk sigortası ile üst yönetim tarafından güvence altına alınmıştır.

MİKROBİYOLOJİK TEST

ANTİMİKROBİYAL KORUYUCU ETKİNLİK TESTİ (CHALLENGE TEST )(TARAMA-ZORLAMA TESTİ)

DİĞER ANALİZ HİZMETLERİMİZ

Stabilite testi

Kozmetik ürünler stabilite testi

Dermatolojik Test

Dermatolojik Test

Fizikokimyasal Testler

pH, viskozite, yoğunluk vb.

Ağır Metal Analizleri

Hg, Cd, Cu, Pb, Ar. ve diğer ağır metal analizleri.

Kromatografik Analizler

Paraben, alkol miktarı tayini.

COSMİNG YAYINLARI

Avrupa'da Kozmetiklerin Güvenlilik Değerlendirilmesi

-

Türkiye'nin Kozmetik Sektör Tarihi

Aylin Kahrıman
Levent Kahrıman

Kozmetik Ürünlerin Analizi

Çeviri Editörü: Prof.Dr. Nazan Demir

Kozmetik Mikrobiyolojisi

Çeviri Editörü: Prof.Dr. Mustafa Ateş

Kozmetik Üreticisinin El Kitabı

Cosming Yayınları

Dostlarınızla Paylaşın !

01 Yorum Laboratuvar Hakkındaki Fikirleriniz

  • 1 İtibar Oyunuz
  1. Başarılar dilerim 5 Dec 11, 2017
    By levent@laberkimya.com İşyeri
    Laboratuvar hizmetinizden olumlu sonuç aldım Teşekkür ederim.

Görüşlerinizi Paylaşın

Oy vermek için tıklayın

Resim boyutu 1 Mb.dan küçük olmalıdır. Resimlerinizin boyutunu kaliteden ödün vermeden küçültmek için www.optimizilla.com/tr/ adresini kullanabilirsiniz.