AZOLAB Laboratuvar Hizmetleri

Laboratuvar İstanbul
İtibar Oyunuz
0.0
Durum Şu anda kapalıYakında açılıyor: 09:00 bugün

Hakkımızda

AzoLab Laboratuvar Hizmetleri A.Ş., sektörün gelişimine katkıda bulunmak adına; son teknoloji ürünü analitik ve enstrümental cihazlarla donanımlı laboratuvarları ve de alanında uzman, yeniliklere ve gelişime istekli kadrosu ile 2015 yılında İstanbul’da faaliyetlerine başlamıştır.

AzoLab; Test edilecek ürünlerin ulusal ve uluslararası standartlara uygunluğunun ekolojik, kimyasal ve fiziksel analiz yöntemleriyle test edilmesi için Türkiye’de kurulmuş, tamamen yerli ve hizmet ettiği tüm sektörlerden bağımsız sermayeli ilk özel laboratuvardır.

AzoLab, paydaşlarının beklentilerine hassasiyetle yaklaşmayı, dinamik ve genç kadrosu ile değişen müşteri istekleri karşısında esneklik göstermeyi, gelişen teknolojiyi ve yenilikleri devamlı takip etmeyi, müşterilerine güvenilir ve hızlı şekilde cevap vermeyi, yerleşim ve çevre şartlarını, kadrosunu, cihaz ve ekipmanını kısa sürede adapte etmeyi ve sadece ulusal rakiplerle değil aynı zamanda uluslararası rakiplerle de rekabete girmeyi ve çevik yapısıyla adını alanında ilk sıralara taşımayı kendine hedef benimsemiştir.

AzoLab, müşteri odaklı çalışan ve sunulan her hizmetin uluslararası düzeyde olduğunu kanıtlayan, bu yönde yaptığı faaliyetleri uluslararası seviyede tuttuğunu sürdürülebilir bir kalite yönetim sistemi ile ispat eden bir şirkettir. Başta TÜRKAK olmak üzere, bağımsız ve tarafsız kuruluşlarca gerçekleştirilecek teknik ve yönetimsel akreditasyon denetimleri önceliğidir.

Hizmetlerimiz

Fiziksel Test Hizmetleri

Boyutsal Değişim
Dönme
Yıkama Sonrası Görünüm
Baskı Dayanım Tayini
Kopma - Yırtılma Mukavemeti
Dikiş Kopma, Kayma, Açılma Tayinleri
Patlama Mukavemeti
Boncuklanma Tayini
Aşınma Tayini
Gramaj
İplik Sıklığı
Mekanik Güvenlik Testi
Çocuk Giysilerinde Kordon Güvenliği
Fermuar Testleri
Korozyon Dayanımı

Kimyasal & Ekolojik Test Hizmetleri

Azo Boyar Maddeler
Ftalat
Organik Kalayların Tayini, DOT Tayini
Ağır Metallerin Tayini
Formaldehit Tayini
Perflorooktansülfonat (PFOs) ve Perfluorooktanoik Asit (PFOA) Tayini
Derilerde Cr+ 6 Tayini, (Krom VI)
Dimetil Fumarat (DMFu), Dimetil Formamid (DMFa)
APEO ve NPEO
Bisphenol A
Poli Aromatik Hidrokarbonlar (PAH) Tayini
pH Tayini
Poliklorofenol İçeriğinin Belirlenmesi (PCP)
Klorlu Organik Taşıyıcıların Tayini (COC)
Alerjen ve Kanserojen Boyar Maddeler
Kısa Zincirli Parafinler (SCCP-MCCP)
FTIR ile Materyal Analizi
Alev Geciktiriciler

Haslık Testleri

Evsel ve Ticari Yıkamaya Karşı Renk Haslığı (Yıkama Haslığı)
Suya Karşı Renk Haslığı
Deniz Suyuna Karşı Renk Haslığı
Tere Karşı Renk Haslığı
Klorlu Suya Renk Haslığı
Organik Solvente Renk Haslığı
Sürtünmeye Karşı Renk Haslığı
Kuru Temizlemeye Karşı Renk Haslığı
Tükürük Haslığı
Fenolik Sarılaşma
Işık Haslığı

Rohs & Reach Testleri

-

Ar-Ge

2015 yılında alanında uzman, yeniliklere ve gelişime istekli kadrosu ile kurulan Azolab Laboratuvar Hizmetleri, araştırma ve geliştirme çalışmalarına büyük önem ve özen göstererek, akıllı kumaşlar, sürdürülebilir kumaşlar, organik ve geri dönüşümlü kumaş analizleri alanında birçok çalışma gerçekleştirmektedir.

Ar-Ge'ye yönelik laboratuvarımız, kadromuz ve yenilikçi projelerimiz ile tekstil alanındaki analizler sağlanmaktadır. Azolab Laboratuvar Hizmetleri, gelişen teknolojiyi tüm işlemlerine entegre ederek, sektörde öncü olmayı hedeflemektedir. Üretim öncesinde, aşamasında ve sonrasında kullanılan test sistemleri ile üretim maliyetlerini düşürecek, ürünün kalitesini ve performansını arttıracak çalışmalar ile hizmet vermekteyiz. Bunun yanı sıra çeşitli teknolojik gelişmeleri takip edip, günümüz teknolojisine adaptasyonu da birincil çalışmalardandır. Tekstil sektöründe sürdürülebilirlik sağlayabilmek ve inovatif çalışmalar doğrultusunda odaklandığı analizler;

Tekstilde haslıklar
Boyutsal ölçüm
Yıkama, kurutma veya kuru temizleme sonrası tekstil ürünlerinde gözlemlenen değişimlerin kontrolü
Mukavemet testleri
Allerjen ve kanserojen boyar maddelerin araştırılması
Ayakkabıda Cr+6,
Fitalat
Azo, Nikel, Kadmiyum, PAH vb ekolojik analizler
Takılarda ciltle temas durumunda deride oluşabilecek hassasiyetlere ilişkin ağır metal analizleri
Analizler; bu başlıklar altında yer alarak test edilmektedir. Her ürün için doğru analiz stratejileri geliştirerek, analiz süreçlerimizde kullanılan bütün test sistemleri hızlı, yüksek hassasiyet ve doğruluğa sahip olacak şekilde oluşturulmaktadır. Her kurum için özel oluşturulan analiz stratejileri ile kurumlara farklı deneyimler sunmaktayız.

Sektörler

AzoLab; Hazır Giyim, Kumaş, Ev Tekstili Ürünleri, Tekstiller, Kaplamalı Tekstiller, Baskılar, Plastikler, Plastik Kaplamalı Tekstiller, Plastisol Baskılar, Ambalaj Malzemeleri, Tekstil Aksesuarları, Boyalar, Pigmentler, Tekstil Boya Yardımcı Maddeleri, Apre ve Yardımcı Maddeleri, Tekstilden Üretilen veya Tekstil Kısımlar İçeren Oyuncaklar, Deri ve Suni Deri Ürünleri, Deri Aksesuarları, Derilerden Üretilen veya Deri Kısımlar İçeren Oyuncaklar, Isıl İşlem Görmüş Deri ve Tekstil Ürünleri, Ayakkabı, Ayak Giyecekleri ve Bileşenleri, Silikajel Pelletler, Polimerler, Köpükler, Kauçuklar, Kaplamalı Ürünler, Kaplamalar ve Boyanmış Yüzeyler, Çanta, Kemer, Takı, Çocuk Metal Aksesuarları, Ziynet Eşyaları, Metal ve Metal Kaplamalı Ürünler ve Aksesuarları, Halı ve Yer Döşemeleri, Kırtasiye, Bebek & Çocuk Kullanım ve Bakım Eşyaları, Tahta ve Ahşap Ürünler, Kağıt Ürünler, Kartonlar ve Selüloz İçeren Ürünler, Temizlik ve Kişisel Bakım vb. ürünlerin ulusal ve uluslararası standartlara uygunluğunun ekolojik, kimyasal ve fiziksel analiz yöntemleriyle test edilmesi için Türkiye’de kurulmuş, tamamen yerli ve hizmet ettiği tüm sektörlerden bağımsız sermayeli ilk özel laboratuvardır.

Oekotex, Gots, Kkdik Testleri & Danışmanlık

KKDİK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan REACH’i uyumlaştıran Kimyaasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması ( KKDİK ) hakkındaki yönetmelik 23 Haziran 2017’de Resmi Gazete’de yayımlanmış olup, verilen altı aylık geçiş süreci sonunda 23 Aralık 2017’de yürürlüğe girmiştir. iç piyasaya yönelik yapılacak olan uygulamalarla, yapılacak denetimler çerçevesinde satışa sunulacak veya satışta bulunan tüm ürün gruplarının Ek-17’de belirtilen kısıtlama şartlarını sağlıyor olması gerekmektedir.

OEKO-TEX

Tekstil Ekolojisi Alanında Uluslararası Araştırma ve Test Birliği (OEKO-TEX®) tarafından tekstil ürünlerinde ekolojik açından şüpheli zararlı maddelerin analizlerini içermekte ve sınır değerler ile kimyasal maddelere kısıtlamalar getirmektedir. İlgili incelemelerin olumlu sonuçlanması halinde başvuru sahipleri, Confindence in textiles passed for harmful substances according to Oeko-tex standart 100” (Tekstillerde Güven Oeko-tex 100 Standardına göre zararlı madde içermez) yazısı bulunan etiketi kullanma hakkına sahip olmaktadırlar.

GOTS

Global Organik Tekstil Standardı (GOTS) ekolojik ve sosyal kriterler de dahil olmak üzere, organik lifler için uygulamaya konulan tekstil işleme standardıdır. Sertifikalandırılabilir ürünler elyaf ürünler, iplikler, kumaşlar, giysiler, tekstil ihtiva eden oyuncaklar, ev tekstili, tekstil kişisel bakım ürünlerine ek olarak organik tekstil hammaddesi içeren ürünlerdir.

İş Ortaklarımız

  • KOSGEB
  • TURKLAB
  • TURKAK

Blog

http://www.azolab.com.tr/blog

Analiz Talep Formu

http://www.azolab.com.tr/files/analiz-talep-formu-1520939875.pdf

AZOLAB Laboratuvar Hizmetleri - Analizler AZOLAB Laboratuvar Hizmetleri - Testler AZOLAB Laboratuvar Hizmetleri - Ar-Ge

Dostlarınızla Paylaşın !

Görüşlerinizi Paylaşın

Oy vermek için tıklayın

Resim boyutu 1 Mb.dan küçük olmalıdır. Resimlerinizin boyutunu kaliteden ödün vermeden küçültmek için www.optimizilla.com/tr/ adresini kullanabilirsiniz.